Firma Szkieletówka powstała pierwotnie w 2003 roku w Wielkiej Brytanii, a po 10 latach owocnej pracy i rozwoju za granicą, właściciel i założyciel – Mariusz Mojsa postanowił przenieść siedzibę do Polski. Tu posiada on bezpośredni dostęp do wysokogatunkowego drewna z certyfikatami FSC, pozyskanego jedynie z legalnych źródeł. Głównym dostawcą są Lasy Państwowe. Zajmujemy się sprzedażą altanek, garaży, stajni, więźb dachowych i konstrukcji szkieletowych. Większość produkcji realizowana jest z drewna dębowego.

Źródeł produkcyjnych i handlowych sukcesów Szkieletówki  na rynku, właściciel upatruje nie tylko w bogatym doświadczeniu, będącym efektem jego kilkuletniej działalności w Wielkiej Brytanii, ale także w wykorzystywaniu do projektowania drewnianych konstrukcji programu Dietrich’s 3D CAD/CAM. Niewątpliwym atutem jest również posiadanie wyspecjalizowanego centrum ciesielskiego Hundegger K1. W naszym posiadaniu jest też trak firmy Mebor, suszarnia, oraz hala obróbki kłód.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu zawodowemu, czyli studiom na wydziale budownictwa, a także podyplomowych studiach z zakresu bezpieczeństwa budowli w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, oraz długoletniej praktyce w projektowaniu przy użyciu m.in. programu AutoCAD szef firmy, jest zarówno głównym projektantem, jak również nadzoruje każdy etap produkcji.

W obecnie używanym oprogramowaniu Dietrich’s możliwe jest stworzenie projektu zarówno małej altany, carportu, domku letniskowego, jak również skomplikowanych konstrukcji inżynierskich z drewna klejonego. Zarówno rysunki montażowe, jak i rysunki pojedyńczych elementów, do ręcznego ich wykonania można przygotować tak samo szybko i łatwo. Program posiada również obszerną bibliotekę tradycyjnych połączeń ciesielskich. Znajdują się w niej miedzy innymi czopy, wręby, nakładki, jaskółcze ogony, fazowania, wiercenia oraz elementy złączne: okucia słupów, wsporniki, taśmy i płytki perforowane. Z racji tego, że większość realizacji produkowana  jest pod indywidualne zamówienia, biblioteka jest stale aktualizowana.

Dzięki takim rozwiązaniom technicznym, pomimo, że Szkieletówka jest firmą lokalną, jesteśmy w stanie wykonać każde zamówienie od A-Z. Poczynając od projektu, poprzez obróbkę materiału, po szczegółowe połączenia elementów gotowych do złożenia konstrukcji.  Pozwala to nie tylko na optymalizację kosztów, ale również oszczędność czasu i zminimalizowanie odpadu.

Firma Szkieletówka łączy nowoczesne rozwiązania techniczne, poprzez użycie zaawansowanych maszyn i oprogramowania, z długoletnią tradycją rzemiosła ciesielskiego np. poprzez zastosowanie dybli drewnianych, co wpływa na jakość i długowieczność naszych konstrukcji.

W ciągu wieloletniej działalności Firmy, naszym zaangażowaniem w każdy projekt, uczciwością, a także rzetelnością, zdobyliśmy szerokie grono zadowolonych klientów, którzy często do nas wracają z kolejnymi zleceniami. Współpraca z naszą Firmą zadowoli nawet najbardziej wyrafinowane gusta.